• طراحی و تولید کفش های دیابتی حرکت سازان مهر

فن آور: ناصر حاصلی                   تلفن تماس: 09125766851

این ایده استارتاپ بر اساس سال‌ها تجربه در طراحی و ساخت کفش‌های دیابتی بر پایه یافته های علمی و با همکاری دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز علمی کاربردی واحد 25 ارائه شد. با روند سالمندی و روند رو به افزایش بیماری دیابت و نبود کفش دیابتی سلامت محور مناسب عوارض ناشی از این بیماری بر سلامت پاها که منجر به ایجاد زخم‌های غیر قابل ترمیم و در نهایت منجر به آمپوته شدن پاها  می‌شود.

این ایده با رویکرد تولید انبوه حداقل باید برای سه گروه هدف گذاری شود: افراد با پای سالم (نرمال)، افراد با قوس پای زیاد (پس کی بوس)، افراد با پای صاف (فلت فوت). در صورت عدم توجه به این طبقه‌بندی نه تنها کمکی به این قشر نمی‌شود بلکه زیان آور هم خواهد بود. بطور مثال نمی‌توان یک نوع کفش را برای شخصی با قوس پای زیاد و شخصی دیگر با صافی کف پا طراحی و ساخت چرا که در دو حالت باعث آسیب خواهد شد. پس برای طراحی و ساخت کفش دیابتی باید به چند ویژگی مهم توجه شود.

طراحی و ساخت قالب دیابتی باید دارای فضای مناسب برای کفی با قطر (1 تا 5/1) سانتی‌متر و همچنین میزان پاشنه خور مطلوبی باشد . طراحی رویه (ستایی) کفش دیابتی باید ضمن زیبایی، کمترین تکه دوزی از لحاظ طراحی داشته باشد زیرا انعطاف چرم گرفته می‌شود و به قسمت‌‌های حساس پا صدمه می‌زند. مهم‌ترین ویژگی‌های‌ کفش دیابتی داشتن زیره مناسب و استفاده از مواد اولیه سبک و ضد سایش با کمترین انعطاف با هدف کاهش اصطکاک و درگیری بیش از حد به مفاصل و آسیب به پاها می‌باشد. طراحی باید طوری باشد که فشار را از روی سینه پا به قسمت میانی منتقل کند و در قسمت پنجه جهت سهولت درگام برداشتن (رولُ ول) ایجاد کند.  کفش و کفی ساخته شده مناسب هر گروه که بصورت انبوع  تهیه شده را با یک دفترچه راهنما به منظور معرفی به جامعه هدف جهت کاستن از هزینه های سنگین درمان و حمایت روحی به واسطه قطع پا برای بیماران مفید فایده خواهد بود.

 

  • طراحی و تولید کفش های دیابتی کفش دیابتی پانیک

فن آور: دنیا امیدی دهکبودی                 تلفن تماس: 09906267720

عفونت های پا یکی از شایع ترین علل پذیرش بیمار در بیماران دیابتی است. عفونت پای دیابتی نشان دهنده عدم رسیدگی به چند فاکتور مهم در پاست. تلاش برای جلوگیری از عفونت پا بسیار بیشتر از موفقیت در درمان عفونت پاست.

از آنجایی که دیابت به علل گوناگونی ایجاد می شود آسیب های متفاوتی بر پا وارد می کند. کفش دیابتی پانیک با توری ضربه گیر، زیره اصلی کفش، رویه چرم طبیعی، چرم نیمه سنگین  و کفه اصلی به منظور راحتی هرچه تمام تر افراد دیابتی طراحی شده است که باعث جلوگیری از زخم پا نیز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست